لوستر آباژور کنار سالنی

لوستر آباژور کنار سالنی

لوستر آباژور کنار سالنی

  • سعید قاسمی
  • 1402 18 شهریور 16:14
  • 0 دیدگاه

لوستر آباژور کنار سالنی

لوستر آباژور کنار سالنی

لوستر آباژور کنار سالنی یکی از انواع لوستر هایی است که بسیار بین مردم برای دکوراسیون های داخلی محبوب است .لوستر آباژور کنار سالنی به چراغی گفته می¬شود که بیشتر در تزئینات دکوراسیون های مدرن و کلاسیک استفاده می¬شود و از این نوع به عنوان المان اصلی روشنایی استفاده نمی¬شود . در واقع یک نوع اکسسوری برای محل مورد نظرتان محسوب می¬شود . از آنجایی که این مدل از لوستر بیشتر در کنار و گوشه سالن قرار می¬گیرد به همین این نام را برای این مدل برگزیده¬اند البته این لوستر با لوستر آباژور کنار مبلی نیز شناخته می¬شود . این نوع لوستر علاوه بر اینکه نور ملایمی تولید می¬کند و باعث گرم دیده شدن محل مورد نظرتان می¬گردد نقش مهمی در زیبایی و خاص دیده شدن محیط تان نیز می¬شود و مدل های زیادی از این نوع لوستر وجود دارد در ادامه همراه ما باشید تا برخی از مدل های این نوع لوستر را به شما معرفی کنیم .

اطلاعاتی درباره لوستر آباژور کنار سالنی

آباژور که بیشتر در حوزه دکوراتیو استفاده می¬شود به خوبی می¬تواند نور ملایمی را برای محیط تان تامین کند . آباژور از دو قسمت پایه و کلاهک تشکیل شده است و برای اینکه بتواند نور مناسبی را برایتان تامین کند یک یا چند لامپ بر روی پایه مستقر می¬شود و سپس بر روی لامپ ها کلاهک قرار می¬گیرد که نوری که از لامپ ها پخش می¬شود مستقیم به چشم شما برخورد نکند . در هنگام خریداری آباژور باید دقت کنید که مدل ایستاده می¬خواهید و یا رومیزی و کدام بیشتر مناسب محیط شما می¬باشد . و پیشنهاد می¬شود قبل از خرید تعیین کنید که چه مدلی را می¬خواهید که راحت تر خریدتان را بکنید . 

انواع لوستر آباژور کنار سالنی

همانطور که گفتیم لوستر آباژور کنار سالنی از المان های روشنایی هستند که بیشتر جنبه تزئینی دارند و دکوراسیون های داخلی از این لوستر ها به عنوان اکسسوری استفاده می¬شود . حال این لوستر ها انواع مختلفی دارد که هر نوع مناسب یک موقعیت می¬باشد . با این اطلاعاتی که در اختیار شما عزیزان می¬گذاریم شما راحت تر می¬توانید مدل مورد نظر خودتان را خریداری کنید . لوستر آباژور کنار سالنی را با توجه به اندازه آنها می¬توان به سه دسته آباژور ایستاده ، پایه دار و رومیزی دسته بندی نمود .که آباژور های ایستاده در منزل بیشتر در پذیرایی مورد استفاده قرار می¬گیرد و نور قابل توجهی را تامین می¬کند و مدل های رومیزی بیشتر مناسب اتاق خواب می¬باشد و می¬شود از آنها به عنوان چراغ خواب نیز استفاده نمود . 
انواع طرح های لوستر آباژور کنار سالنی
1.    لوستر آباژور طرح امپراطوری
2.    لوستر آباژور طرح زنگی
3.    لوستر آباژور طرح درام
4.    لوستر آباژور طرح جدید
5.    لوستر آباژور طرح مستطیلی 
6.    لوستر آباژور طرح مربعی
7.    لوستر آباژور طرح کاسه ای

پرفروش ترین لوستر آباژور کنار سالنی

o    لوستر آباژور کنار سالنی مدرن
این سبک از لوستر آباژور های کنار سالنی طراحی بسیار ساده و شیکی دارند در بیشتر مدل های کلاهکی که برای این سبک در نظر گرفته می¬شود بیشتر از جنس فلز ، پارچه و یا پی¬ وی سی است . این لوستر ها اکثرا حالت ایسستاده دارند که برخی از آنها حالت خمیده پیدا کرده اند و برخی نیز همانگونه حالت ایستاده ساده دارند . برخی از آباژور های ایستاده وجود دارد که در طراحی آنها از حالت پیچ در پیچی بر روی پایه ایستاده استفاده شده است که مزیت این نوع آباژور این است که می¬توانید با توجه به نیاز خودتان چرخش لامپ را تنظیم کنید . این مدل از آباژور ها به دلیل اینکه جلوه زیبایی دارند مورد مناسبی برای مبلمان مدرن که پارچه های ساده ای دارند است .

o    لوستر آباژور کنار سالنی کلاسیک

 این سبک از لوستر آباژور های کنار سالنی دقیقا برعکس آباژور های مدرن هستند و بیشتر حالت تزیینی دارد تا مصرفی در برخی از مدل های این سبک کلاهک با متصل شدن تعداد زیادی کریستال به هم ساخته می¬شود در کل این آباژور ها کاملا برای دکوراسیون های کلاسیک هستند .

o    لوستر آباژور کنار مبلی راحتی 

از نظر من این سبک از آباژور ها بیشترین استفاده را دارند و در دو مدل ایستاده و رومیزی طراحی و تولید شده اند که شما با توجه به دکوراسیون منزلتان می¬توانید از آنها استفاده کنید و جلوه منزلتان را چندبرابر کنید . 

o    لوستر آباژور کنار سالنی سلطنتی

اگر می¬خواهید برای آن قسمت از منزلتان که بسیار طراحی لوکس و لاکچری تان لوستر آباژور کنار سالنی انتخاب کنید قطعا لوستر آباژور کنار سالنی سلطنتی می¬تواند بهترین انتخاب برایتان باشد در هنگام ساخت این مدل از آباژور ها به ریزترین جزئیات توجه شده و صد در صد می¬تواند تاثیر بسزایی در دکوراسیان منزل تان بگذارد . 

o    آباژور کلاسیک چوبی

این نوع از آباژور ها بین طرفداران خود محبوبیت خاصی دارد . در هنگام ساخت این آباژور ها از متریال های مختلفی همچین چوب و فلز یکجا  استفاده می¬شود . هنگامی که قصد خرید این نوع از آباژور ها را داشتید بهتر است که به رنگ چوب شان توجه کنید مثلا اگر در دکوراسیون منزلتان بیشتر از رنگ روشن استفاده کرده اید می¬توانید آباژورتان را با رنگ چوب تیره تری انتخاب کنید که بیشتر به چشم بیاید .

o    آباژور سبک مینیمال 

آباژور های مینیمال به آن دسته از آباژور هایی گفته می¬شود که طراحی بسیار ساده و شیکی دارند و بیشتر تک رنگ بوده اند و نهایتا در آن ها از دو رنگ استفاده می¬شود و همچین اکسسوری در ان ها استفاده نمی¬شود و معمولا شکل های هندسی را به خود اختصاص می¬دهند و از این سبک می¬شود در طراحی های امروزه بسیار استفاده نمود و به همین علت است که بسیار مورد پسند جوانان می¬باشد  و دوست دارند که در دکوراسیون منزلشان از آباژور های مینیمال استفاده کنند . 

نکات مهم در خرید آباژور

برای اینکه بتوانید در مکانی که در آنجا زندگی یا کار می¬کنید آرامش داشته باشید باید نور کافی و مناسبی در آن محل باشد و باید توجه زیادی به نور پردازی آنجا کنید که می¬توانید این روشنایی را از روش های مختلفی تامین کنید . این نورپردازی ها را می¬توانید از طریق آباژور ها تامین کنید اما در هنگام خرید آباژور ها باید نکاتی را رعایت کنید تا بتوانید بهترین نورپردازی را برای محیط تان انچام دهید

•    نوع آباژور 

قبل از اینکه برای خرید آباژور بروید بهتر است تصمیم بگیرید که برای کجا می¬خواهید از این مدل استفاده کنید و کدوم مدل را مد نظر دارید . اگر قصد خرید آباژور برای اتاقتان را دارید بهتر است که به سمت آباژور های رومیزی بروید و برای سالن پذیرایی ، آباژور های ایستاده هستند و جلوه بهتری را به سالن تان می¬دهد .

•    ارتفاع آباژور

شما برای اینکه بهترین خرید را داشته باشید باید به ارتفاع آباژور خود توجه بسیاری کنید و آباژوری را انتخاب نکنید که ارتفاع بسیار کمی را دارا باشد و یا انقدر ارتفاع زیادی داشته باشد که به جای اینکه تاثیر مثبتی در دکوراسیون شما بگذارد تاثیر منفی ای بگذارد .

•    کیفیت و اندازه کلاهک

یکی از مهم ترین قسمت آباژور کلاهک آن است در هنگام خرید توجه داشته باشید که کلاهک اندازه اش باید بزرگ تر از پایه باشد و کیفیت کلاهک باید به طوری باشد که گرمای لامپ ها باعث تغییر رنگ کلاهک نشود . 

•    متناسب با دکوراسیون

در هنگام انتخاب لوستر آباژور کنار سالنی خود باید توجه کنید که چه سبکی مناسب دکوراسیون محل شما می¬باشد و با توجه به آن انتخاب کنید که آباژور مدرن می¬خواهید و یا کلاسیک . 
اگز منزلتان دکوراسیونی سنتی دارد بهترین انتخاب برای شما می¬تواند لوستر آباژور کنار سالنی چوبی و یا پارچه ای باشد و یا اگر مثلا دکوراسیونی مدرن دارید می¬توانید آباژور های بلند و استوانه ای را انتخاب فرمایید  .

•    رنگ آباژور 

اگر شما هم جز دسته افرادی هستید که نمی¬توانید رنگ مناسب را برای دکوراسیون خود انتخاب کنید می¬توانید رنگ آباژور خود را با مبلمانتان ست کنید و یا می¬توانید از رنگ های خنثی استفاده کنید که محبوبیت زیادی نیز دارند . 

•    مکان قرارگیری آباژور

اگر شما هم قصد خرید لوستر آباژور کنار سالنی را دارید و نمی¬دانید که پس از خرید آن را در کجای منزلتان قرار دهید ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم . اول دقت کنید که آباژور را گونه ای انتخاب کنید که با وسایل منزلتان همخوانی داشته باشد . گوشه و یا کنج پذیرایی در کنار یکی از مبل های تک نفره تان یکی از ایده آل ترین مکان ها برای قرار دادن آباژور است . همچنین می¬توانید میان دو عدد از مبل هایتان نیز آن را جا بدهید . و در اتاق خواب هم می¬توانید آبازور های رومیزی را بر روی میز کنار تخت قرار دهید .

قیمت لوستر آباژور کنار سالنی 

یکی از موضوعاتی که حائز اهمیت است و همه هنگام خرید آباژور به آن توجه می¬کنند قیمت آباژور ها است که باید گفت قیمت ها کاملا متفاوت بوده وبسته به نوع و متریال های استفاده شده در ان ها متفاوت بوده و نمی¬توان قیمت واحدی برای آن ها تعیین نمود . 

کلام آخر

همانطور که در طول مقاله گفتیم لوستر آباژور کنار سالنی تاثیر بسزایی در روشنایی و نورپردازی دکوراسیون داخلی دارد . شما می¬توانید بهترین لوستر آباژور کنار سالنی را از مجموعه هنر نور با بهترین قیمت و کیفیت تهیه فرمایید . برای اطلاعات بیشتر در مورد هر گونه از لوستر های مجموعه با ما تماس حاصل فرمایید . 

 

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!