لوستر سقفی کوچک

لوستر سقفی کوچک

لوستر سقفی کوچک

  • سعید قاسمی
  • 1402 13 شهریور 09:24
  • 0 دیدگاه

لوستر سقفی کوچک

لوستر سقفی کوچک

لوستر کلمه ای فرانسوی بوده که برای نگه داشتن چند لامپ استفاده می¬شود  و اکثرا به طور دیواری یا سقفی است . همچنین به لوستر نور افشان نیز گفته می¬شود .لوستر های سقفی کوچک را می¬توان یکی از ابزار های مهم روشنایی و پرکاربرد ترین وسیله در دکوراسیون دانست . لوستر های سقفی به طوری طراحی شده است که فاصله نسبتا کم تری تا سقف داشته باشند و یا به طور کامل به سقف وصل شود . اکثرا لوستر های سقفی کوچک را در اتاق هایی که ارتفاع سقف کمی دارند نصب می¬کنند ، این لوستر ها علاوه بر اینکه نور را به خوبی تامین می¬کنند در دکوراسیون به خوبی کاربرد دارد و کمک می¬کند که کوتاهی سقف کمتر به چشم بیاید . 

کاربرد لوستر های سقفی کوچک 

امروزه لوستر های سقفی کوچک در کل کشور و دنیا ، طرفدار های خاص خود را دارد . لوستر های سقفی کوچک از نظر طراحی ، ظاهر و شکل ، نوع و شکل لامپ متفاوت بوده و اگر نتوانید لوستر سقفی کوچک مناسب سبک دکوراسیون خودتان را پیدا کنید و یا اشتباه انتخاب کنید می¬تواند به کلی طراحی تان را خراب کند . در دوران قدیم لوستر های سقفی بیشتر برای خانه های سلطنتی به کار می¬رفت . اما امروزه از آنجایی که انواع مختلفی از این لوستر ها تولید شده و این کالا به عنوان یکی از ضروری ترین کالاهای دکوراسیون داخلی محسوب می¬شود .

انواع لوسترهای سقفی کوچک

لوستر های سقفی کوچک برای هر سبک مختلف طراحی داخلی تولید شده اند . همین کار باعث شده تا هر کسی به هر سبکی که علاقه دارد بتواند به راحتی برای سبک خود از لوستر های سقفی کوچک استفاده کنند . انواع لوستر های سقفی کوچک عبارت اند از لوستر سقفی کوچک شاخه ای ، لوستر سقفی کوچک حبابی ، لوستر سقفی وارونه ، لوستر سقفی کوچک آویزی با ارتفاع خیلی کم ، لوستر سقفی کوچک ریلی و لوستر سقفی کوچک جزیره ای . که هر کدام در مکان و دکوراسیون مخصوص خود جلوه زیبایی تولید می¬کند .

لوستر سقفی کوچک شاخه ای

یکی از لوستر های شناخته شده و پرطرفدار ، لوستر های شاخه ای هستند . لوستر های شاخه ای اکثرا از بدنه ای فلزی و یا شیشه ای با چندین شاخه تشکیل شده اند و روی هر شاخه لامپ وجود دارد . لوستر های سقفی که ابعاد کوچکی دارند بیشتر برای محیط های کوچک قابل استفاده هستند . اما لوستر ها در ابعاد بزرگتر در سالن پذیرایی و یا حتی رستوران ها و هتل ها که نیاز به روشنایی زیادی هستند مورد استفاده می¬باشند . میزان روشنایی این لوستر ها بسیار بالا می¬باشد و در هر کجا که بخواهید میزان نور زیاد باشد ، می¬توانید از این لوستر ها استفاده بنمایید .

لوستر سقفی کوچک حبابی

نام دیگر لوستر حبابی لوستر فلاش است که بیشتر به این نام شناخته می¬¬شود . لوستر های حبابی بسیار ساده می¬باشند و از یک نیم دایره ای که اکثرا از شیشه است تشکیل می¬شود و به سقف متصل است . سایزهای مختلفی از این لوستر موجود است و بیشتر در مکان هایی که سقف کوتاهی دارند مورد استفاده قرار می¬گیرند . لوستر های سقفی کوچک معمولا در فضاهایی که سقف شان ارتفاع کمتری از 2 متر دارند مورد استفاده قرار می¬گیرند و لوستر های بزرگتر برای فضاهایی که سقف بلندتری دارند نیز جذابیت خاص خود را دارد . همچنین از این لوستر ها در اتاق کودکان زیاد استفاده می¬شود زیرا امنیت قابل قبولی دارد و روشنایی خوبی را نیز برای اتاق فراهم می¬کند . همچنین از لوستر حبابی می¬توان در راهرو ، رختکن ، لابی و خیلی از جاهای دیگر استفاده کرد . 

لوستر سقفی کوچک وارونه

برای اینکه بتوانم این لوستر را برایتان بازگو کنم بهتر است که یک ظرف وارونه را تصور کنید که لامپ ها را درون خود جای داده است و نورشان رو به سقف می¬تابد . لوستر های سقفی وارونه اکثرا فاصله کمی تا سقف دارند و آویزان هستند . لوستر های سقفی اکثرا از جنس فلز می¬باشند و تزئیناتی از جنس کریستال را دارا می¬باشند . لوستر های حبابی به علت داشتن کریستال های جذاب در خیلی از مکان ها قابل استفاده هستند و زیبایی و جلوه خیلی خاصی به محیط می¬دهند .

لوستر سقفی کوچک آویزی با ارتفاع خیلی کم

از دیگر مدل های لوستر سقفی که بین مردم بسیار پرطرفدار بوده ، لوستر سقفی کوچک آویزی با ارتفاع خیلی کم بوده . این نوع از لوستر ها وقتی می¬خواهند نصب شوند با فاصله 15 الی 20 متری از سقف نصب می¬شوند . یکی از مزاهای این نوع لوستر ها تعویض آسان لامپ آنها بوده . از لوستر های سقفی آویزی بیشتر در آشپزخانه ، محل غذا خوری و جاهایی که به نور زیادی نیاز دارند مورد استفاده قرار می¬گیرد . 

لوستر سقفی کوچک ریلی 

یکی از مدل هایی که به تازگی به صنعت لوستر های سقفی وارد شده اند ، لوستر های سقفی ریلی هستند . این لوستر ها از یک ریل فلزی تشکیل شده اند که لامپ ها از آن ریل آویزان هستند . این ریل های فلزی هم قابلیت این را دارند که به سقف وصل شوند و هم می¬توانند از سقف آویزان باشند . برخی از این لوستر های ریلی به شما این قابلیت را می¬دهد که جهت لامپ هارا تنظیم بنمایید . این نوع لوستر ها برای اینکه نور را بر شی ای یا مکانی متمرکز کنید بسیار مناسب هستند . 

لوستر سقفی کوچک جزیره ای 

آخرین مدل از لوستر های سقفی که مدرترین لوستر های سقفی است ، لوستر سقفی جزیره ای است که شباهت بسیار زیادی با لوستر سقفی ریلی دارد . اما بزرگترین تفاوت این دو لوستر که باعث شده اسم های متفاوتی داشته باشند این است که در لوستر های جزیره ای از لامپ های بزرگتری استفاده می¬شود . از این لوستر بیشتر در بالای جزیره آشپزخانه، میز ناهارخوری، راهرو، میزکار و .... استفاده می¬شود . در اکثر مکان هایی که نیاز به نور متمرکز دارند از لوسترهای ریلی و جزیره ای استفاده می-شود . 

متریال لوستر های سقفی کوچک
 

در ساخت لوستر های سقفی کوچک از متریال های مختلفی استفاده می¬شود و همین متریال ها است که تعیین می¬کند که این لوستر برای فضاهای گوناگون مناسب است و یا مناسب نیست . در ساخت لوستر های سقفی از 3 ماده استفاده زیادی می¬شود که عبارت اند از کریستال ، شیشه و فلز البته لوستر هایی هستند که از جنس پارچه و یا دیگر مواد هستند که به فضای دکوراسیون شما گرما می¬بخشند .تا اینجا با تمامی مدل های لوستر های سقفی آشنا شده اید بهتر است در ادامه با متریال هایی که در ساخت این لوستر ها نیز استفاده می¬شود هم آشنا شوید 

لوستر سقفی شیشه ای

از پرکاربردترین متریالی که در ساخت لوستر استفاده می¬شود شیشه است . شیشه نور را به خوبی پخش می¬کند و زیبایی خاصی به محیط مان می¬دهد . ونیز ایتالیا از جاهایی است که از خیلی وقت پیش در این صنعت یعنی صنعت شیشه گری بسیار درخشیده است و آثار فوق العاده ای به جهان معرفی کرده است . که هر کس با دیدن این آثار مجذوبشان خواهد شد .

لوستر سقفی پارچه ای 

از دیگر متریال هایی که در چند سال اخیر در لوستر ها و آباژور ها مورد استفاده قرار گرفته است پارچه است . اگر شما هم می¬خواهید آرامش بیشتری داشته باشید یک آباژور پارچه ای به اتاق خواب خود اضافه کنید . صد در صد یک لوستر پارچه ای نمی¬توان گزینه مناسبی برای محیط های بزرگی که به نور بیشتری نیاز دارند باشد ولی گزینه ای بسیار برای اتاق خواب هایتان است . 

لوستر سقفی کریستالی

کریستال ها همان قطعات شیشه هستند که تراش خورده اند که به خوبی نور را جذب می¬کنند و در جهات مختلف پخش می¬کنند . از کریستال برای تزینات لوستر ها استفاده می¬شود و نسبت به سایر متریال ها گران تر است . 

لوستر سقفی فلزی

همانطور که می¬دانید اسکلت اصلی اکثر لوستر ها از فلز است اما برای زیبایی دیگر متریال ها مانند کریستال و شیشه اضافه شده و بیشتر به شکست نور توجه می¬شود . اما باید بدانیم متریال اصلی به کار رفته در لوستر ها فلز است . 

قیمت لوستر سقفی کوچک

قیمت لوستر های سقفی کوچک با توجه عوامل مختلفی تعیین می¬شود . پارامتر هایی مانند ابعاد ، متریال هایی که در ساخت لوستر به کار رفته و شرکت یا برندی که لوستر را تولید می¬کند می¬تواند روی قیمت لوستر تاثیر بگذارد .

کلام پایانی 

در این مقاله تمام سعی خود را نمودیم که شما را با انواع لوستر های سقفی کوچک آشنا بنماییم . هنر نور به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین مراکز عرضه لوستر های سقفی و دیگر تجهیزات وملزومات روشنایی در خمت تمامی شما عزیزان می¬باشد . مجموعه هنر نور برای راحتی شما بزرگواران و خرید آسوده شما تصویر تمامی محصولات خود را درون سایت هنر نور قرار داده است . برای کسب هر گونه اطلاعات درباره لوستر ها با ما تماس حاصل فرمایید .

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!