چراغ آباژور

چراغ آباژور

چراغ آباژور

  • سعید قاسمی
  • 1402 26 شهریور 11:55
  • 0 دیدگاه

چراغ آباژور دارای قطعه های مختلفی است .  که به دسته های قطعه های اصلی و قطعه های فرعی تقسیم بندی می شوند.

چراغ آباژور 

چراغ آباژور در ابتدا باید بگویم که آباژور یک کلمه فرانسوی است به معنای باز تاباندن نور یا نور تاب که در شکل ظاهری خود یک کلاهک که شید نیز می گویند را داراست . در این نوع چراغ لامپ متصل به یک پایه است و شید اطراف لامپ را می پوشاند .  و مانع از دیده شدن لامپ می شد در چراغ آباژور نور از بالا و پایین کلاهک بیرون می آید. چراغ آباژور به دو صورت رو میزی و ایستاده در بازار موجود است . اگر شما نیز می خواهید چراغ آباژور برای خانه خود تهیه کنید با هنر نور همراه باشید تا شما را با انواع مختلف آن اشنا کنیم .

چراغ آباژور 

قطعات چراغ آباژور 

چراغ آباژور دارای قطعه های مختلفی است .  که به دسته های قطعه های اصلی و قطعه های فرعی تقسیم بندی می شوند. از قطعه های اصلی چراغ آباژور می توان به : لامپ ، کلا هک یا همان شید ، بدنه ، سیم برق ، و اگر بخواهیم اجزای فرعی آباژور را نام ببریم باید اشاره به قطعه های : هارپ ، سر پیچ لامپ ، قفل هارپ ، لبه گلدانی ، گردن بدنه ، لوله نای شکل ، پایه  کنیم . در چراغ آباژور ایستاده بدنه طول بلند تری نسبت به چراغ آباژور رو میزی دارد .

تفاوت چراغ آباژور و چراغ خواب 

شاید برای شما جالب توجه باشد که در صورت داشتن چراغ خواب چه نیازی به داشتن چراغ آباژور دارید باید برای این موضوع به شما بگوییم که چراغ خواب فقط جنبه کاربردی دارد و فقط به عنوان نور کم در تاریکی مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که چراغ آباژور جنبه تزئینی در خانه دارد و بیشتر به قصد  دکوری در خانه خریداری می شود . البته نا گفته نماند که زیبایی نور چراغ آباژور بیشتر از چراغ خواب نیز است .

انواع چراغ آباژور

چراغ آباژور دارای انواع مختلفی است که باید قبل از خرید با همه این ارقام آشنا بشوید تا بتوانید یک خریدی خاص داشته باشید شما در خرید چراغ آباژور باید علاوه بر سلیقه خود و زیبایی آباژور مکانی را که می خواهید برای آن چراغ آباژور تهیه کنید را در نظر بگیرید تا وسیله ای که می خرید با مکان شما همخوانی داشته باشد اگر متفاوت باشند برعکس عمل خواهد شد و به جایی زیبایی بخشیدن به مکان شما باعث بد دیده شدن می شود در ادامه به توضیح چراغ آباژور ها پرداخته ایم .

چراغ آباژوررو میزی 

در چراغ آباژور می توان از پر طرفدار ترین ها چراغ آباژور رو میزی را معرفی کرد . که در بیشتر خانه ها از چراغ آباژور رو میزی به عنوان چراغ خواب نیز استفاده می کنند ، چون نور چراغ آباژور رو میزی بسیار ملایم و مناسب اتاق خواب است . این نوع چراغ به دلیل شکل ظاهری خود که کوچک و جمع و جور بوده و نیاز به مکان زیادی ندارد مناسب روی میز و کنار تخت شده است علاوه بر اندازه چراغ آباژور رو میزی وزن و راحتی در جابجایی طرفدارانی را برای خود جمع آوری کرده است .

چراغ آباژور ایستاده 

بریم سراغ چراغ آباژورایستاده که بهضی از افراد با نام چراغ آباژور زمینی نیز می شناسند. شکل ظاهری این مدل چراغ به صورتی است که در همه موارد یک پایه بلند دارد که در روی زمین قرار می گیرد و از جنس های مختلف است . چراغ آباژور ایستاده را بیشتر در سالن های منازل  و در کنار مبلمان استفاده می کنند. چراغ آباژور ایستاده دارای انواع مختلفی است که شما باید بر اساس نیاز و سلیقه خود مدل مورد نظر را انتخاب بکنید . چراغ آباژور ایستاده دارای انواع مختلف : چراغ آباژور ایستاده مشعل دار ، چراغ آباژور ایستاده شید دار ، چراغ آباژور ایستاده منحنی دار ، چراغ آباژور ایستاده سه پایه ،  چراغ آباژور دیواری است .

چراغ آباژور ایستاده مشعل دار

چراغ آباژور ایستاده مشعل دار یکی از انواع چراغ آباژور است که زیبایی خاص خود را دارد و شما می توانید در تزئین خانه خود نیز از چراغ آباژور مشعل دار استفاده کنید این چراغ علاوه بر زیبایی که دارد مناسب افرادی است که چشمانشان به نور حساس بوده چون در طراحی چراغ آباژور مشعل دار نور به سمت بالا سقف  هدایت شده و چشمان شما حساسیتی به نور پیدا نخواهند کرد .

چراغ آباژور ایستاده شید دار

از انواع چراغ آباژور می توان به چراغ آباژور ایستاده شید دار اشاره کرد که یکی از پر طرافدار ترین چراغ آباژور ها است و در اکثریت خانه ها به چشم می خورد چون این مدل از چراغ آباژور را می توان با اکثریت خانه های ایرانی ست کرد و مدلی است که با سادگی و انواع طرح ها به طبع همه می نشیند و بیشتر در کنار سالن قرار می گیرد .

چراغ آباژور ایستاده منحنی دار

چراغ آباژور ایستاده منحنی دار که به اسم چراغ آباژور ایستاده خمیده نیز شناخته می شود یک چراغ آباژور مدرن است و در فضا هایی که به سبک مدرن ساخته شده اند بیشتر به چشم می خورد اگر شما نیز خانه ای به سبک مدرن دارید ما در هنر نور به شما چراغ آباژور ایستاده خمیده را توصیه می کنیم شما علاوه بر منزل می توانید از چراغ آباژور ایستاده خمیده در محیط کاری خود نیز بهره بگیرید .

چراغ آباژور ایستاده سه پایه

در چند سال اخیر استفاده از مدل چراغ آباژور ایستاده سه پایه بسیار رونق داشته و همه مردم تمایل خود را به استفاده از مدل چراغ آباژور ایستاده سه پایه نشان داده اند این مدل نیز بر اساس سادگی که دارد زیبایی خاصی را به خود جذب کرده است و کمتر کسی می تواند بی تفاوت از کنار آن رد بشود. از چراغ آباژور ایستاده سه پایه بیشتر در منزل هایی با دکوراسیون اسپورت بهره می گیرند . چراغ آباژور ایستاده سه پایه جزو آباژور های فانتزی محسوب می شود.

  چراغ آباژور دیواری

 چراغ آباژور دیواری از آباژور هایی است که شما می توانید در خانه خود از آن بهره بگیرید ،  چراغ آباژور دیواری به دلیل اینکه بر روی دیوار خانه شما نصب می شود .فضای خاصی را در خانه شما اشغال نخواهد کرد و این یک مزیت برای ،  چراغ آباژور دیواری به حساب می آید. ،  چراغ آباژور دیواری را بیشتر بر روی دیوار های راهرو ها ، مکان های کم نور ، اتاق خواب ، ورودی منزل نصب می کنند.

جنس چراغ آباژور 

در زمان های گذشته تنوع در آبازور و جنس موجود برای آن خیلی کم بود ولی امروزه با گذشت زمان تنوع مختلف ،  چراغ آباژور و انواع جنس آن بسیار افزایش یافته و شما برای انتخاب چراغ آباژور گزینه های فراوانی را در اختیار دارید. که ما در این قسمت انواع جنس موجود برای چراغ آباژور را نام می بریم از جمله : چراغ آباژورچوبی ، چراغ آباژور شیشه ای ، چراغ آباژور کریستالی ، چراغ آباژور برنز ، چراغ آباژورسنگی ، چراغ آباژور استیل ، چراغ آباژور سرامیکی ، چراغ آباژور فلزی ، چراغ آباژور پلی استر ، چراغ آباژور رزینی 

چراغ آباژور چوبی 

 چوب یکی از موادی است که از گذشته مورد استفاده انسان قرار گرفته است . و در طول زمان های گذشته تا به امروز کاربرد های فراوانی داشته است و امروزه در صنعت چراغ آباژور نیز از این مواد به کار گیری شده است طراحی چراغ آباژور به وسیله چوب کاری بسیار سخت است چون چوب به تنهایی زیبایی ندارد و کسی که طراحی چراغ آباژور به وسیله چوب را انجام می دهد باید بیشترین سعی خود را درزیبا کردن کارش انجام بدهد اگر شما نیز به وسیله وسایل چوبی خانه خود را تزئین کرده اید انتخاب چراغ آباژور چوبی می تواند بهترین گزینه باشد .

چراغ آباژور شیشه ای 

استفاده از شیشه برای چراغ آباژور می تواند گزینه مناسبی باشد چون شیشه نسبت به زیبایی که دارد قیمت مناسبی نیز دارد و شما به راحتی می توانید آن را تعویض کنید استفاده از شیشه در ساخت چراغ آباژور بسیار فراوان است و بیشتر چراغ آباژور ها در ساخت خود از شیشه کمک گرفته اند .چون شیشه را به راحتی می توان به اشکال مختلف در آورد . شما نیز می توانید برای خرید چراغ آباژور شیشه ای خود به هنر نور سر بزنید .

چراغ آباژور کریستالی 

استفاده از کریستال در ساخت چراغ آباژور از ابتدایی ترین زمانی که چراغ آباژور به وجود آمده  وجود داشته است چون کریستال می تواند زیبایی تابش نور را دو چندان کند و فضایی که در آن چراغ آباژور کریستالی نصب می شود دارای شکوه و عظمت بیشتری است به همین دلیل در گذشته این نوع چراغ آباژور را فقط در منازل ثروتمندان یافت می شد نا گفته نماند که امروزه هم چراغ آباژور کریستالی قیمت بالایی دارد و برای خرید آن باید توانایی مالی خوبی داشته باشید .

کلام آخر 

ما در هنر نور سابقه طولانی در فروش چراغ آباژور داریم و همچنین شما می توانید درهنر نور هر مدل چراغ آباژور و لوستر که خواستید را به راحتی پیدا کنید . ما در این مقاله تمام سعی خود را برای آشنا شدن شما با چراغ آباژور انجام داده ایم اگر شما می خواهید برای خود چراغ آباژور تهیه کنید می توانید به صورت 24 ساعته با هنر نور مشاوره داشته باشید.

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!